Ana sayfa Blog

SEO nedir ve nasıl çalışır?

0
seo nedir
seo nedir

Basit SEO rehberi.

Web sitelerini yeni oluşturmaya başlayan veya yeniden tasarlayan işletmeler için, arama motoru optimizasyonu veya SEO biraz karmaşık gelebilir.
Deneyimli bir SEO uzmanı olmasanız bile, yine de arama motoru optimizasyonunuzu geliştirmeye başlayabilirsiniz. Az da olsa edineceğiniz SEO bilgisiyle, markanızın arama motoru sıralamasını yükseltebilirsiniz. Aşağıda, milyon dolarlık soruya bir cevap vereceğiz – SEO nedir ve nasıl çalışır? Ayrıca, SEO ıle ilgili temel bilgileri de vereceğiz, böylece işinizi nasıl etkileyebileceğini ve ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabileceksiniz.

Burada olduğunuza göre, SEO’nun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyorsunuzdur.

Nedir ve Nasıl Çalışır?
SEO, web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarından, organik (ödenmemiş) trafik almak için web sitenizi optimize etme işlemi olan arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kısaltmadır. Başka bir deyişle, SEO, web sitenizi arama motorlarının sevdiği ve istediği hale getirmek için dizayn ve içeriğinde değişiklikler yapma işlemidir. Bunu, arama motorunun, web sitenizi, istediğiniz kelimeler arandığında en üstlerde göstermesi için yapıyorsunuz. Ne kadar üstlerde ve ilk sayfalarda yer alırsanız o kadar çok kişi varlığınızdan haberdar olacak ve web sitenizi ziyaret edecektir

Arama motoru optimizasyonu, sıralamanızı etkileyen faktörlere gelince oldukça karmaşık olsa da, temel işlemin anlaşılması zor değildir. Arama motorları da kullanıcıları için en iyi hizmeti sunmak ister. Bu, arama motoru sayfalarında yalnızca yüksek kalitede değil, aynı zamanda arayanın aradığı ile de alakalı sonuçlar sunmak anlamına gelir.

Bu nedenle, arama motorları sitenin ne hakkında olduğunu daha iyi anlamak için farklı web sitelerini tarayacaktır. Bu, belirli konulardaki anahtar kelimeleri arayanlara daha ilişkili sonuçlar sunmalarına yardımcı olur. Benzer şekilde, arama motorları, gezinmek ve okunurluğun ne kadar kolay olduğunu belirlemek için siteyi tarayacak ve kullanıcı dostu siteleri arama motoru sonuçları sayfasında daha yüksek sıralamayla ödüllendirecektir.

SEO, bır web sitesinin istenen anahtar kelimeler ve cümleler için arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olmaktır. Örneğin, bir kuş evi inşa etme konusunda bir makaleniz olduğunu varsayalım. İçeriğinizi doğru kişilerin önüne çıkarmak için, bu blog gönderinizi optimize etmek istersiniz, böylece “bir kuş yuvası inşa etmek” ifadesini arayan herkes için en iyi sonuç olarak görünecektir.

İşiniz için SEO’nun birçok faydası var. SEO’nuzu geliştirerek, arama motorlarında görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Bu, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza yardımcı olur. Daha ilgi çekici ve etkili SEO odaklı içerik oluşturarak, hedeflenmiş organik trafik getirme şansınızı artırabilirsiniz.

SEO Etkileyen Faktörler

Artık SEO’nun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bildiğinize göre, arama motoru optimizasyonu ile sıralamanızı etkileyebilecek faktörlerden bahsedebiliriz. Arama motoru devi, Google, siteleri sıralamak için kullandıkları algoritmayı hiçbir zaman açıklamayacak. Ancak, arama motoru sonuç sayfası (SERP) sıralamasını etkileyen sayfa içi ve sayfa dışı faktörlerin birçoğu hakkında fikrimiz var.

İçerik pazarlama

Sayfa içi ve dışı SEO faktörlerine girmeden önce, içerik hakkında konuşalım. İçerik, hem arama motorlarını çekmek hem de kuruluşunuzun site ziyaretçileriyle bağlantı kurmasına yardımcı olmak için en etkili faktördür.

Sitenizde bulunan kaliteli, alakalı içerik, arama motorlarının sonuçlarında sayfalarınızı daha yüksek sıralarda tutacaktır. Benzer şekilde, sitenizde ne kadar ilgi çekici ve etkili içerik varsa, ziyaretçilerinizin web sitenizde kaliteli zaman geçirmeleri ve hatta satın alma işlemi yapma olasılıkları o kadar yüksek olur.

Hem arama motorları hem de sitenizin ziyaretçileri için optimize edilmiş içerik oluşturmanın sırrı, iyi yazılmış ve konunuzla yakın ilişkili çeşitli içerik oluşturmaktır. Arama motorunda sıralamanızın iyileştirilmesine yardımcı olmak için odaklanabileceğiniz birkaç içerik türü:

Blog gönderileri ve makaleler
Sosyal medya içeriği
E-kitap ve teknik incelemeler
Nasıl Yapılır Kılavuzları ve Rehberleri
Videolar ve ses kayıtları
Bilgilendirici veya diğer görsel içerik

Siteniz için içerik oluştururken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli şey de SEO anahtar kelimeleri ve cümleleridir. Bunlar, hangi kelimelerin aranması halinde, sizin web sitenizin bulunmasını istiyorsanız, o kelime ve ifadelerdir. Bu anahtar kelimeler ve cümleler ile ilgili içerik oluşturduğunuzda, bu anahtar kelimeler için arama motoru sonuç sayfasında daha yüksek sıralama şansınızı artırırsınız.

İçeriğinizi ve dolayısıyla arama motorunuzun sıralamasını etkileyebilecek bir diğer faktör de içeriğinizin ne kadar yeni olduğu ve ne sıklıkla yenilendiğidir. Amaç sadece yeni içerik oluşturmak değil, aynı zamanda, içeriği güncelleyerek, değişikliklere ayak uydurabilmektir.

Ne düşündüşğünüzü biliyorum, evet, bunun için çok zaman ve kaynak gerekiyor, ancak karşılığını fazlasıyla alacağınızdan emin olmalısınız. Arama motorları mükemmel içeriği severler ve tüketicilerin, kuruluşunuzun değerini anlamaları için kaliteli içerik gereklidir. Birkaç blog yazısı oluşturarak başlayın ve sosyal medyada takipçi etmeye çalışın. Belli sayıda taraftar ve takipçi grubunuz olduğunda, yeni müşterileri çekmek için farklı türden medya kanalları kullanılabilir.

Sayfa İçi SEO

Sayfadaki SEO faktörleri, web sitenizde gerçekleşen ve üzerinde tam kontrol sahibi olduğunuz unsurlardır. Bu da SEO için en iyi uygulamaları izleyerek zaman içinde bu faktörleri iyileştirip geliştirebileceğiniz anlamına gelir.

Arama sıralamanızı geliştirmenize yardımcı olabilecek sayfa içi SEO faktörlerinden sadece birkaçı:

Başlık- Her sayfadaki başlık, arama motorlarına sayfanızın ne hakkında olduğunu gösterir. İçeriğinizin odaklandığı anahtar kelime ve işletme adınız da dahil olmak üzere, başlık 70 veya daha az karakterden oluşmalıdır.
Meta Açıklaması – Web sitenizdeki meta açıklaması, arama motorlarına her sayfanın ne hakkında olduğu hakkında biraz daha bilgi verir. Bu aynı zamanda ziyaretçileriniz için de önemlidir. Sayfanızın ne hakkında olduğunu ve aradıkları ile alakalı olup olmadığını gösterir. Meta açıklaması anahtar kelimenizi içermeli ve ayrıca okuyucuya içeriğin ne hakkında olduğunu söyleyebilecek kadar ayrıntı da vermelidir.

Alt başlıklar – Alt başlıklar ziyaretçilerin içeriğinizi okumasını kolaylaştırmakla birlikte, arama motorlarında SEO’nuzu geliştirmenize de yardımcı olur. Arama motorlarının içeriğinizin ne olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için H1, H2 ve H3 etiketlerini kullanmalısınız.
Dahili Bağlantılar – Siteniz içindeki diğer sayfalara bağlantılar oluşturmak, arama motorlarının siteniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacaktır. Örneğin, belirli bir ürün veya hizmet hakkında bir gönderi yazıyorsanız, blog postanızdaki ürün veya hizmet sayfasına bağlantı verebilirsiniz.
Resim Adı ve ALT Etiketleri – Web sitenizdeki veya blog içeriğinizdeki resim kullanıyorsanız ki kullanmalısınız, aynı zamanda anahtar kelimelernizi resim adına ve alt etiketine dahil etmelisiniz. Arama motorlarının, kullanıcılar belirli bir anahtar kelime ile resim araması gerçekleştirdiğinde bulunmanıza yardımcı olur.
SEO anahtar kelimelerinizi sayfalarınıza stratejik olarak abartmadan, dengeli yerleştirmelisiniz. Google ve diğer arama motorları, çok fazla anahtar kelime kullanırsanız sayfanızı cezalandırabilir.

Ayrıca, her gönderi ve makalenizin yalnızca bir veya iki anahtar kelimeye odaklandığından emin olmalısınız. Bu, içeriğinizin belirli ve alakalı olduğunu gösterecektir. Aynı anda çok fazla anahtar kelime ile uğraşmak, arama motoru optimizasyonunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

Site içeriğinin kalitesi, arama motoru sıralamalarınızda hayati bir rol oynar, ancak site yapınızı göz önünde bulundurmak da önemlidir. Arama motorlarının sayfalarınızı ve içeriğinizi taramasını kolaylaştıran bir web sitesi tasarımı kullanmalısınız. . Sayfalarınız arasında iç bağlantılar oluşturmak ve bir site haritası oluşturmak, sitenizin taranabilirliğini artıracak ve arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Sitenizin yapısına gelince bir başka önemnli faktör de web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığıdır. Birçok tüketici artık mobil cihazları kullanıyor. Bu kullanıcıların da web sitenizi mobil cihazlarından, okuyabildiklerinden emin olmanız gerekir. Bu sadece kullanıcı deneyimini değil aynı zamanda SEO’nuzu da etkileyecektir.

Sayfa Dışı SEO nedir

Kuruluşunuzun denetlediği sayfa SEO öğelerine ek olarak, sıralamanızı etkileyebilecek sayfa dışı SEO faktörleri de vardır. Bu sayfa dışı faktörler üzerinde doğrudan kontrole sahip olmamanıza rağmen, bu faktörlerin lehinize sonuç verme şansınızı artırabilmeniz için yollar vardır. (Ama daha sonra bunun hakkında daha fazlası!)

seo nedir ve nasıl çalışır? Arama motoru sıralamalarınızı etkileyebilecek sayfa dışı SEO faktörlerinden birkaçı:

Güven – Güven, bir sitenin Google sıralamasında giderek daha önemli bir faktör haline geliyor. İşte Google d

Bu, Google’ın, ziyaretçilerin güvenebileceği meşru bir siteniz olup olmadığını belirler. Güveni arttırmanın en iyi yollarından biri otoriteye sahip sitelerden kaliteli geri bağlantılar oluşturmaktır.
Bağlantılar – Sayfa dışı SEO oluşturmanın en popüler yollarından biri geri bağlantılardır. Sitenizin arama motorlarından çıkmasını önlemenin hızlı ve kolay bir yolu olduğundan, bağlantılarınızla spam yapan sitelere dikkat etmek istersiniz. Bunun yerine, kaliteli içerik yaratan ve sitenize kendi içerikleriyle bağ kuracak etkileyiciler ve hayranlarla ilişkiler kurmak için zaman ayırın.
Sosyal – Bir başka önemli sayfa dışı SEO faktörü, beğeniler ve paylaşımlar gibi sosyal sinyallerdir. SEO’yu artırmak söz konusu olduğunda, etkileyicilerden gelen kaliteli paylaşımları aramak istersiniz. Ne kadar kaliteli içerik yayınlarsanız, içeriğinizi başkalarıyla paylaşma olasılığınız o kadar yüksek olur.
Kuruluşunuzun dışında olanlarla ilgili doğrudan kontrole sahip olmasanız da, sayfa dışı SEO geliştirme şansınızı, başkalarının değerli bulacağı kaliteli içerik oluşturarak artırabilirsiniz. İçeriğiniz ne kadar alakalı ve ilgi çekici olursa, başkaları da içeriğinize bağlanma ve onu sosyal medyada paylaşma olasılığınızın yüksek olması anlamına gelir. İçeriğinize ne kadar çok insan güvenirse, arama motorları o kadar fazla olacaktır.

Siyah Şapka vs Beyaz Şapka SEO nedir

seo nedir ve nasıl çalışır? SEO’ya gelince, kuruluşların arama motorları için sitelerini optimize etmek için kullandıkları iki farklı yaklaşım vardır – siyah şapka vs. beyaz şapka SEO.

Bazı kuruluşlar yalnızca SEO ile ilgilenir, böylece içeriklerini hızla sıralayabilir ve kısa vadede biraz para kazanabilirler. Siyah şapka SEO sadece arama motorları için içeriği optimize etmeye odaklanan taktikleri içerir. Bu, kuruluşların site içeriklerini okuyacak ve gezecek insan ziyaretçileri dikkate almadığı anlamına gelir. Bu kuruluşlar, hızlı bir paranın karşılığını almak üzere site sıralamasını iyileştirmek için kuralları bükecek veya ihlal edecektir.

Sonunda, SEO’ya yönelik bu yaklaşım, insanların spam okumak gibi pek çok şeyi okuması ve araması için genellikle zor olan sayfaları oluşturur. Siteler düzgün bir şekilde optimize edilenden daha hızlı bir şekilde sıralanabilse de, bu siteler genellikle hızlı bir şekilde arama motorları tarafından cezalandırılır veya yasaklanır. Genel olarak, SEO’ya yönelik bu hızlı zengin yaklaşım, kuruluşun uzun yıllar boyunca sürdürülebilir ve yeni müşteriler getirebilecek bir site oluşturma şansını mahvediyor. SEO Nedir

Öte yandan, beyaz şapka SEO, web sitenizi arama motorları için optimize etmek ve çevrimiçi olarak sürdürülebilir bir iş kurmak için etkili bir yaklaşımdır. Arama motoru optimizasyonuna yönelik bu yaklaşım, sitenin içeriğini tıklayacak ve okuyacak olan insan kitlesine odaklanmayı içerir. Bu SEO türünün amacı, arama motorunun optimizasyon kurallarını takip ederken okunması ve gezinmesi kolay bir sitede mümkün olan en iyi içeriği üretmektir.

Siyah şapka SEO taktikleri hızlı bir şekilde rütbenize yardımcı olsa da, arama motorlarının sonunda ne yaptığınızı çözmesi ve sitenizi cezalandırması kaçınılmazdır. Suçun ciddiyetine bağlı olarak, siteniz cezalardan geri gelemeyebilir. Zaman içinde daha fazla organik trafik getirecek sürdürülebilir bir çevrimiçi iş kurmanın tek yolu SEO’nun en iyi uygulamalarını takip etmek ve ziyaretçilerinizin değerli bulacağı etkili içerikler oluşturmaktır.

Son Paket Servisler

SEO nedir ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, SEO’nuzu geliştirmek ve arama motoru sonuçları sayfasındaki sıralamanızı artırmak için artık sitenizde değişiklikler yapmak için çalışabilirsiniz. Unutmayın, SEO sıralamanızı etkileyen birçok faktör vardır, ancak göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, içeriğinizin hedef kitleniz için değerli ve alakalı olup olmadığıdır.

Arama motoru optimizasyonu sihrini çalışması zaman aldığını unutmayın. Bir gecede SEO’nun yararlarını deneyimlemezsiniz. Aslında, sıkı çalışmanızın sonucunun tadını çıkarmak aylar alabilir. Bununla birlikte, SEO ziyaretçilerinin yardımına odaklanan kaliteli içerik oluşturarak en iyi uygulamaları takip etmek, gelecek yıllarda yeni organik site trafiği getirmeye devam edecek sürdürülebilir bir çevrimiçi işletme kurmanın en iyi yoludur.

SEO oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Arama motoru sıralamalarınızdan memnun değilseniz, arama motoru optimizasyonu için bize ulaşın.

2019 Yılında İçerik Pazarlama Trendleri neler?

0
İcerik
İcerik


İçerik pazarlaması konusunda yanıltılıyor musunuz? Günümüz dijital pazarlamasında en çok konuşulan konu bu değil mi?

Tabii ki sebepsiz değil. Pazarlamacıların %72’si, konuyla ilgili içeriğin en önemli SEO stratejileri olduğunu söylüyor..

Asıl soru, içerik pazarlamasını siz nasıl kullanmalısınız?

Aşağıda, 2019 içerik pazarlamısındaki dikkat etmeniz gereken 5 içerik pazarlama trendinden bahsedeceğiz.

Daha az click-bait (yemleme)

İnsanların içeriğinizi görmesini sağlamak, internet pazarlamasındaki en zor iştir. Bu zorluk, pazarlamacıların, insanları makalelerini okumaya teşvik eden clickbait başlıklarını çoğalttı.

Fakat tüketiciler artık daha uyanıklar, Sansasyonel başlıklar yerine aradıkları içeriği okumak istiyorlar.

İçerik oluşturucular, artık insanların okumak istedikleri daha kaliteli içerikleri oluşturmak zorundalar. Tüketicileri web sitelerine geri getirecek ve onların güvenlerini kazanmanın yollarından biri artık zengin ve kaliteli içeriktir.

Sesli arama

Yapay zekanın son yıllarda hızla gelişmeye devam etmesi, sesli aramaları daha başarılı kılmaya başladı. Sonuç olarak, artık sesli aramalar çok daha fazla kullanılıyor.

Bu değişiklik, içerik pazarlamacılarının sesli SEO için optimizasyona başlaması gerektiği anlamına geliyor.

İnsanlar sesli sorduklarında, yazılı sorduklarından daha farklı kelimeler kullanmaktalar. Bunun sonucunda anahtar kelimelerin değişmeye başladığını görüyoruz.

Alternatif formatların çoğalması

Yazı ve makaleler uzun süre internete hakim oldu. Artık bu da değişiyor.

Özellikle videolar her zamankinden daha fazla hit alıyor. İnsanların% 45′i günde bir saatten fazla video izliyor. Bu sayı gün geçtikçe de artmaya devam ediyor.

Bu trend devam ettikçe, içerik pazarlamacıların hedef kitlelerine ulaşmak için alternatif içerik formatlarını kullanmaya başlaması gerektiriyor.

Videolar ile birlikte, ses ve Infogrfik içerikte de bir artış bekliyoruz.

Marka Oluşturma

Her şeye hâkim olan büyük markaların özelikle internette piyasalara hükmetme devri de artık kapanıyor. Herhangibir kişinin, internette mağaza açıp satışa başlaması artık çok kolay.

Peki tüketiciler neden bu küçük dükkanlardan satın alsın ki?

İşte anahtar markanın hikayesinin anlatımı.

İnsanlar iyi hikayeleri çok sever. Bulacağınız ilgi çekici güzel bir hikaye ile, takipçilerinizle derin bağlantılar kurmanız çok kolaydır. Güzel hikayeniz olduğunda ve bunu doğru anlattığınızda istediğiniz pazarda rahatlıkla rekabet edebilirsiniz.

Verilere Dayalı Kararlar

Bir içerik fikrinin işe yarayıp yaramıyacağını hiç merak ettiniz mi? İyi haber, günümüzde büyük veritabanları ile bu cevabı çok daha iyi tahmin edebileceğinizdir.

İnternette her zamankinden çok daha fazla veri var. Bu verilerle, trendlere bakabilir, doğru tahminler yapabilir ve tahminlerimizin performansını da ölçebiliriz.

Bu değişiklik piyasanın artık daha fazla veriye dayalı kararlara yönleneceğini gösteriyor.

2019’da Bu İçerik Pazarlama Trendlerini İzleyin


İçerik geçmişte bu kadar önemli değildi. Web siteleri, kısa içerikler ile ve, bunlara ekledikleri bağlantılarla (link) Google’dan yeterince fazla trafik alabiliyorlardı.

Artık işler değişti ve Google daha zeki olduğu için, artık bunu yapmak mümkün değil. Trafik çekecek kaliteli içerikler oluşturmak için 2019’daki bu içerik pazarlama trendlerine dikkat edin.

Şu anda içeriğinizle aldığınız trafiği paraya dönüştürmenin yollarını mı arıyorsunuz? Bununla ilgili makaleleri hazırlamaktayız.

15 Başlıkta “Her şirketin neden websitesi olmalı”

0

Yeni bir iş kuruyorsunuz ve şirketinizin neden web sitesi olması gerektiği konusunda kafanız mı karıştı?

2016 yılında küçük işletmelerin ancak %46’sının web sitesi yokken, bir yıl içinde bu oran %29’a düştü. Şaşırtıcı değil mi? Müşteriler neden gün geçtikçe online mağazalara daha çok ilgi gösteriyor? Başarılı bir işletme olmak için şirketinizin neden web sitesi olmalı, internette varolmanın neden önemli olduğunu 15 başlıkta anlatalım:

1 – 24 saat 7 gün açık

Bir işletme düşünün siz başında durmadan da açık. Gün sonunda web sitenizi kapatmak zorunda kalmayacaksınız. Müşteriler 24 x7 ürünlerinize bakabilir ve hatta satın alabilirler. Bu, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi 24 x 7 sattığınız anlamına gelir. Ancak, bunun için deneyimli ve yetenekli bir web geliştirme ekibi desteğine ihtiyacınız olacaktır.

2 -Daha Büyük Bir Pazar Hedefi

Web siteniz yoksa, yalnızca sınırlı sayıda müşteriye hizmet verirsiniz, ancak web siteniz olduğunda çok daha büyük bir pazar hedefleyebilirsiniz. Çalışma saatleriniz normalden çok daha uzundur ve ne satıyor olursanız olun, maliyetleriniz çok düşük olacaktır.

3 – Global Varlık

İşletmeniz küçük de olsa bir web sitesi sayesinde tüm dünyaya açılabilir. Fiziksel olarak bulunamadığınız yedi denizin her yerindeki müşterilere hitap etmek için ödeyeceğiniz bedel çok küçük.

4 – Gençlerin Dikkatini Çekmek

Gençler internette çok fazla zaman geçiriyorlar ve alışveriş merkezini ziyaret etmekten çok internetten alışverişi tercih ediyorlar. Web sitesi olan bit işletmeye sahip olmak, gençleri çekebileceğiniz anlamına geliyor.

5 – Müşterilerinizi Markanız ve ürünleriniz Hakkında Eğitebilirsiniz

 Müşteriler, şirketinizi kurarken nasıl başladığınızı ve neyin ilham verdiğini bilmekle her zaman ilgilenir. Şirketiniz hakkında web sitenizde bu bilgileri rahatlıkla verebilirsiniz, ayrıca ürünleriniz ile ilgili de çok detay bilgileri verebilirsiniz, bu da müşteriyi etkileme şansınızı yükseltir. Yeni müşteriler çekmenize sebep olacaktır Müşterilerinize bir şeyler verdiğinizi ve sadece para kazanmakla ilgilenmediğinizi hissetmeleri için web sitenize bir blog ekleyin. 

6 – Sosyal Medya

Bir işletmeniz olduğunda, sosyal medyada (Twitter, Instagram, Facebook vs) da olmak zorundasınız. Özellikle fotoğraflarınızla, müşterilerinizle etkileşime girebilirsiniz, dikkat çekici hediye ve yarışmalara ev sahipliği yaparak, markanızın değerini artırırsınız.

7 – Pazarlama Planı

Web siteleri, bir pazarlama planının ilk adımıdır ve broşür ve kartvizit tasarlamadan önce gelmelidir. Başlattığınız her pazarlama kampanyasının web sitenizin açılış sayfasında olması ve ziyaretçilerin web sitenizi açtıklarında görmelerini sağladığınızdan emin olun. Web sitenizi, bu ziyaretçileri müşterilere dönüştürecek şekilde tasarlayın.

8 – Markanızın Güvenilirliğini ve Prestijini Artırır

Web sitesine sahip olmak markanızın daha güvenilir olmasına da yardımcı olacaktır. Artık dijital bir dünyada yaşıyoruz, markanızın adıyla bir web siteniz varsa, şirketinizin gerçek olduğunun bir ispatı olacaktır. Tıpkı geçmişte fiziki bir adres olması gibi. Markanızı web sitenizde göz alıcı ve profesyonelce sunmanız çok önemlidir.

9 – Müşteri Desteği

Web sitenizde müşteri destek sayfası oluşturarak müşterilerinizle etkileşiminizi artırabilirsiniz. Özellikle birden fazla ülkeye servis veriyorsanız çok faydalı olacaktır. Ayrıca müşteriler için bir SSS (sık sorulan sorular) sayfası düzenleyebilirsiniz, böylece aynı sorulara defalarca cevap vererek kaybedeceğiniz zamandan tasarruf edebilirsiniz.

10 – İş Hedeflerine Ulaşın

Web sitesi sizi hedeflerinize daha da yaklaştırır. İşinizde başarıya ulaşmak için kalite ve değerini artırmanız gerekir. Rekabet gücünü korumak için büyük hedeflerden çok daha küçük hedefler oluşturun. 

11 – Online Satış Raporu

2016 yılında, Hindistan’daki e-ticaret endüstrisinin 675 milyar dolar olduğunu biliyoruz. e-ticaret ile yapılan satışların yüzdesi her yıl katlanarak artıyor. Fiziksel mağazanızdan vazgeçmenize gerek yok çünkü ikisinin de bir araya gelmesi size maksimum gelir sağlayacaktır.

12 – Yeni Fikirleri Test Etme

Yeni web sitelerini test etmenize izin veren CMS ile iş web sitenizi geliştirin ve ziyaretçilerin çalışıp çalışmadığını hemen anlatabilir. Hiç para harcamıyorsunuz çünkü fikirleri ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bir ürün tanıtmak için planlama? Birkaç günlüğüne bir web sitesine yerleştirin ve mümkün olduğunca çekici görünmesini sağlayın ve insanların beğenip beğenmediğini görün.

13 – Bedelsiz

Bütçeniz düşükse, ilk başta WordPress’te ücretsiz bir web sitesi açabilirsiniz. Nasıl çalıştığını görün, biraz para kazanın ve yeterli paranız olduğunda, bir e-ticaret web geliştirme şirketiyle iletişim kurun ve sağlam bir tam teşekküllü web sitesi oluşturmada yardımlarını isteyin.

  1. Rakip İş Web Siteleri Basit
    Accordion Content

14 – Personel İçin Kaynak

Merkezi Web Sitesi sadece müşterileriniz için değil işverenler için de geçerlidir. Çalışanlarınız için müşterilere yardımcı olmak üzere resim, eğitim videosu ve kılavuz yüklemek için kullanabilecekleri bir alt etki alanı oluşturun. Ayrıca çalışanlarınızın değerli hissetmelerini sağlar. Personeliniz bir masraf değil, doğru davranıldığında size uzun vadeli faydalar sağlayacak bir yatırımdır. Neden websitesi olmalı

15 – Rakiplerin websiteleri

Oldukça basit. Rakiplerinizin websitesi varsa sizin de olmalı. Müşteriler alım yapmadan önce araştırma yaparlar. Eğer kendinizi anlatacak bir websiteniz yoksa müşterilerinize değil rakiplerinize hizmet ediyor durumdasınızdır. Müşterilerinize, günümüzü ve teknolojiyi takip edemiyen bir firma olarak görünürsünüz.

Sonuç olarak

İnsanların% 75’i bir şirketin güvenilirliğini websitesi ile değerlendirmektedir. B2B müşterilerinin % 85’i, bir malın fiyatını satın almadan önce mutlaka internetten kontrol etmektedir. Çok yakında internet trafiğinin % 60’ından fazlasının cep telefonları üzerinden olacağı tahmin ediliyor. Üstelik zamanlarını sosyal medyada geçiren insanlar gün geçtikçe artmaktadır. Dolayısıyla başarılı olmak istiyorsanız, şirketinizin internette de varolmasından kaçınamazsınız. İşletmenizin ve şirketinizin varlığının bir göstergesi olarak bir web sitesine sahip olmanızın zamanı gelmiştir.