Ana sayfa 15 Başlıkta “Her şirketin neden web sitesi olmalı”

15 Başlıkta “Her şirketin neden web sitesi olmalı”

Yeni bir iş kuruyorsunuz ve şirketinizin neden web sitesi olmalı konusunda kafanız mı karıştı?

2016 yılında küçük işletmelerin ancak %46’sının web sitesi yokken, bir yıl içinde bu oran %29’a düştü. Şaşırtıcı değil mi? Müşteriler neden gün geçtikçe çevrimiçi mağazalara daha çok ilgi gösteriyor? Başarılı bir işletme olmak için şirketinizin neden web sitesi olmalı, internette varolmanın neden önemli olduğunu 15 başlıkta anlatalım:

1. 24 saat 7 gün açık

Bir işletme düşünün siz başında durmadan da açık. Gün sonunda web sitenizi kapatmak zorunda kalmayacaksınız. Müşteriler 24 x7 ürünlerinize bakabilir ve hatta satın alabilirler. Bu, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi 24 x 7 sattığınız anlamına gelir. Ancak, bunun için deneyimli ve yetenekli bir web geliştirme ekibi desteğine ihtiyacınız olacaktır.

2. Daha Büyük Bir Pazar Hedefi

Web siteniz yoksa, yalnızca sınırlı sayıda müşteriye hizmet verirsiniz, ancak web siteniz olduğunda çok daha büyük bir pazar hedefleyebilirsiniz. Çalışma saatleriniz normalden çok daha uzundur ve ne satıyor olursanız olun, maliyetleriniz çok düşük olacaktır.

3. Global Varlık

İşletmeniz küçük de olsa tüm dünyaya açılması için sadece bir web sitesine ihtiyacı var. Fiziksel olarak bulunamadığınız yedi denizin her yerindeki müşterilere hitap etmek için ödeyeceğiniz bedel çok küçük.

4. Gençlerin Dikkatini Çekmek

Gençler internette çok fazla zaman geçiriyorlar ve alışveriş merkezini ziyaret etmekten çok internetten alışverişi tercih ediyorlar. Web sitesi olan bit işletmeye sahip olmak, gençleri çekebileceğiniz anlamına geliyor.

5. Müşterilerinizi Markanız ve ürünleriniz Hakkında Eğitebilirsiniz

Müşteriler, şirketinizi kurarken nasıl başladığınızı ve neyin ilham verdiğini bilmekle her zaman ilgilenir. Şirketiniz hakkında web sitenizde bu bilgileri rahatlıkla verebilirsiniz, ayrıca ürünleriniz ile ilgili de çok detay bilgileri verebilirsiniz, bu da müşteriyi etkileme şansınızı yükseltir. Yeni müşteriler çekmenize sebep olacaktır Müşterilerinize bir şeyler verdiğinizi ve sadece para kazanmakla ilgilenmediğinizi hissetmeleri için web sitenize bir blog ekleyin.

6. Sosyal Medya

Bir işletmeniz olduğunda, sosyal medyada (Twitter, Instagram, Facebook vs) da olmak zorundasınız. Özellikle fotoğraflarınızla, müşterilerinizle etkileşime girebilirsiniz, dikkat çekici hediye ve yarışmalara ev sahipliği yaparak, markanızın değerini artırırsınız.

7. Pazarlama Planı

Web siteleri, bir pazarlama planının ilk adımıdır ve broşür ve kartvizit tasarlamadan önce gelmelidir. Başlattığınız her pazarlama kampanyasının web sitenizin açılış sayfasında olması ve ziyaretçilerin web sitenizi açtıklarında görmelerini sağladığınızdan emin olun. Web sitenizi, bu ziyaretçileri müşterilere dönüştürecek şekilde tasarlayın. Neden web sitesi olmalı sorusuna önemli cevaplardan biri işte budur.

8. Markanızın Güvenilirliğini ve Prestijini Artırır

Web sitesine sahip olmak markanızın daha güvenilir olmasına da yardımcı olacaktır. Artık dijital bir dünyada yaşıyoruz, markanızın adıyla bir web siteniz varsa, şirketinizin gerçek olduğunun bir ispatı olacaktır. Tıpkı geçmişte fiziki bir adres olması gibi. Markanızı web sitenizde göz alıcı ve profesyonelce sunmanız çok önemlidir.

9. Müşteri Desteği

Web sitenizde müşteri destek sayfası oluşturarak müşterilerinizle etkileşiminizi artırabilirsiniz. Özellikle birden fazla ülkeye servis veriyorsanız çok faydalı olacaktır. Ayrıca müşteriler için bir SSS (sık sorulan sorular) sayfası düzenleyebilirsiniz, böylece aynı sorulara defalarca cevap vererek kaybedeceğiniz zamandan tasarruf edebilirsiniz.

10. İş Hedeflerine Ulaşın

Web sitesi sizi hedeflerinize daha da yaklaştırır. İşinizde başarıya ulaşmak için kalite ve değerini artırmanız gerekir. Rekabet gücünü korumak için büyük hedeflerden çok daha küçük hedefler oluşturun.

11. Online Satış Raporu

2016 yılında, Hindistan’daki e-ticaret endüstrisinin 675 milyar dolar olduğunu biliyoruz. e-ticaret ile yapılan satışların yüzdesi her yıl katlanarak artıyor. Fiziksel mağazanızdan vazgeçmenize gerek yok çünkü ikisinin de bir araya gelmesi size maksimum gelir sağlayacaktır.

12. Yeni Fikirleri Test Etme neden web sitesi olmalı

Yeni web sitelerini test etmenize izin veren CMS ile iş web sitenizi geliştirin ve ziyaretçilerin çalışıp çalışmadığını hemen anlatabilir. Hiç para harcamıyorsunuz çünkü fikirleri ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bir ürün tanıtmak için planlama? Birkaç günlüğüne bir web sitesine yerleştirin ve mümkün olduğunca çekici görünmesini sağlayın ve insanların beğenip beğenmediğini görün.

13. Bedelsiz

Bütçeniz düşükse, ilk başta WordPress’te ücretsiz bir web sitesi açabilirsiniz. Nasıl çalıştığını görün, biraz para kazanın ve yeterli paranız olduğunda, bir e-ticaret web geliştirme şirketiyle iletişim kurun ve sağlam bir tam teşekküllü web sitesi oluşturmada yardımlarını isteyin.

14. Rakip İş Web Siteleri Basit
Accordion Content
15. Personel İçin Kaynak

Merkezi Web Sitesi sadece müşterileriniz için değil işverenler için de geçerlidir. Çalışanlarınız için müşterilere yardımcı olmak üzere resim, eğitim videosu ve kılavuz yüklemek için kullanabilecekleri bir alt etki alanı oluşturun. Ayrıca çalışanlarınızın değerli hissetmelerini sağlar. Personeliniz bir masraf değil, doğru davranıldığında size uzun vadeli faydalar sağlayacak bir yatırımdır. Neden web sitesi olmalı